NOWY SPRZĘT DO UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ TRAFIŁ DO HAJNOWSKICH POLICJANTÓW

Hajnowscy policjanci otrzymali nowy sprzęt do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Plecaki i torby ratownicze oraz nosze płachtowe zostały przekazane przez samorząd Gminy Czeremcha. Dzięki nim mundurowi będą jeszcze skuteczniejsi w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia.

W dniu 27.12.2021 r. Wójt Gminy Czeremcha Jerzy Wasiluk przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Hajnówce młodszego inspektora Jakuba Ciulkina oraz I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Hajnówce komisarza Adama Siegienia nowy sprzęt do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Do policjantów trafiły 3 plecaki i 3 torby ratownicze, które zostały wyposażone w podstawowy sprzęt do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawierają one między innymi bandaże, opaski uciskowe, gazy jałowe, plastry, kołnierze usztywniające, szyny do stabilizacji, koce termoizolacyjne, środki dezynfekujące, hydrożele. Mundurowi otrzymali również 3 nosze płachtowe.

Policjanci często jako pierwsi docierają do osób poszkodowanych, gdzie udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej jest niezbędne. Przekazany sprzęt sprawi, że mundurowi będą jeszcze bardziej skuteczniejsi w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia. Całkowity koszt przekazanego sprzętu to blisko 6000 złotych.

1 2 3

4 5 6