Odwiedź mammobus i bezpłatnie zbadaj swoje piersi!

 

W mammobusie do dyspozycji kobiet jest komfortowa poczekalnia oraz przebieralnia. Na miejscu elektroradiolog najpierw przeprowadza wywiad z pacjentką, a następnie wykonuje po dwa zdjęcia dla każdej piersi.

- Co ważne, w mammobusach mamy nowoczesny i bardzo dokładny sprzęt cyfrowy. Wynik badania jest zazwyczaj po około tygodniu od wizyty. Panie otrzymują go online – mówi Andrzej Stencel, prezes Geneva Trust spółka z o.o. – Jeśli lekarz zauważy na wykonanych zdjęciach coś niepokojącego, to pacjentka wraz z wynikiem otrzymuje zalecenia, co dalej powinna zrobić i gdzie powinna się zgłosić.

Jak podkreśla Dorota Sepko, prezes Stowarzyszenia Moja Mammografia, niezwykle ważne jest, aby badać się regularnie.

- Profilaktyka jest bardzo istotna. W przypadku nowotworu piersi duże znaczenie ma to, w jakim stadium się go zdiagnozuje, dlatego gorąco namawiam wszystkie panie, aby regularnie się badały. Zdrowie mamy tylko jedno.

Aby wziąć udział w refundowanej przez NFZ mammografii, należy wcześniej się zarejestrować. Zapisu na badanie można dokonać m.in. dzwoniąc pod numer telefonu 58 767 34 44 lub online poprzez stronę https://www.genevatrust.pl/site/rejestracja.php

W dniu badania na miejscu trzeba mieć ze sobą tylko dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Wykonanie mammografii zajmuje zaledwie kilka minut.

Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie:

  • 17.06.2024, Choroszcz, na Rynku 11 listopada
  • 18.06.2024, Czeremcha, na Targowisku Gminnym, ul. 1 Maja 
  • 19.06.2024, Brańsk, przy Urzędzie Miasta, Rynek 8
  • 21.06.2024, Siemiatycze, przy Hali Widowiskowo-Sportowej, ul. Świętojańska 25A

Pełna lista miejscowości na https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/programy-profilaktyczne/mammobusy/ 

Warto się badać, bo warto żyć!