• Od 1 stycznia 2020 r. PIT, CIT i VAT zapłacisz do urzędu skarbowego wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego (mikrorachunku podatkowego).
  • Swój numer mikrorachunku możesz sprawdzić już teraz w generatorze dostępnym na stronie podatki.gov.pl lub w dowolnym urzędzie skarbowym.

„Indywidualny rachunek podatkowy, tak zwany mikrorachunek podatkowy, to nowe uproszczenie przygotowane przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową. Dzięki niemu od 1 stycznia 2020 r. podatnik będzie mieć swój jeden, stały, indywidualny rachunek, który będzie służyć do wpłat podatków PIT, CIT i VAT” – powiedział minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Numer mikrorachunku w szybki i prosty sposób możesz wygenerować już dzisiaj na stronie podatki.gov.pl. Otrzymasz go również w dowolnym urzędzie skarbowym.

• NIP w przypadku organizacji.

czytaj dalej...

III Mikołajkowy Turniej Szachowy

79905473 1325282797669923 8205140792549834752 o 79387215 1325283007669902 6019760414714232832 o

W dniach od 6 do 7 grudnia 2019 roku z okazji święta Mikołaja w Zespole Szkolno - Przedszkolny w Czeremsze odbył się III Mikołajkowy Turniej Szachowy. Zagrało 21 osób od klasy II do VIII. Grano 7 rund po godzinie namysłu dla zawodnika systemem szwajcarskim. Sędziował Józef Flaziński z Sokołowa Podlaskiego. W klasyfikacji dziewczęta klasy V wygrała Martyna Stańczyk, drugie miejsce zajęła Małgorzata Ryszczuk, trzecie miejsce zajęła Magdalena Parafieniuk. W kategorii dziewczęta klasy VII wygrała Małgorzata Aleksiejuk. W kategorii klas II chłopców wygrał Gabriel Stepaniuk, drugie miejsce Fabian Korza, trzecie miejsce Piotr Wąż, czwarte Michał Szulżyk. W kategorii chłopcy klasy V wygrał Piotr Aleksiejuk, drugie miejsce zajął Kornel Konobrocki, trzecie miejsce Kacper Iwaniuk, czwarte miejsce Kacper Drabiuk, piąte miejsce Jan Pęczek, szóste miejsce Paweł Piłat, siódme miejsce Kacper Tyczyno, ósme miejsce Mateusz Korniluk - Dubiel, dziewiąte miejsce Michał Wasiluk. W kategorii chłopcy klasy VIII. Pierwsze miejsce w całym turnieju zajął Michał Pytel, drugie miejsce Gabriel Stepaniuk, trzecie miejsce Tomasz Dudel, czwarte Jakub Czykwin.

Trzecią kategorię zdobył Michał Pytel, czwartą kategorię szachową zdobył Kacper Drabiuk, piątą kategorię zdobył Mateusz Korniluk - Dubiel. Zwycięzcy otrzymają puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.