POWITANIE NOWEGO ROKU 2016

nr2016

Powiat Hajnowski nadal w pierwszej 10. w rankingu Związku Powiatów Polskich

Powiat Hajnowski zajął VII miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin, za rok 2014 prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich w kategorii "powiaty do 60 tys. mieszkańców". Tuz za uplasował się powiat bielski (miejsce 8).

Ogłoszenie

Lokalna Grupa Działania "Puszcza Białowieska" realizuje zadanie "Prezentacja dobrych praktyk - systemu kategoryzacji agrokwater - wyjazd studyjny po obszarze LGD PB". Celem zadania jest inicjowanie rozwoju zróżnicowanych form aktywizacji gospodarczej mieszkańców i podniesienie standardu świadczonych usług agroturystycznych. W trakcie realizacji zadania doświadczeni kwaterodawcy świadczący usługi agroturystyczne w kategoryzowanych obiektach przekażą swoje doświadczenia kwaterodawcom prowadzącym działalność i nowo powstającym podmiotom turystycznym. Oprócz tego w trakcie wyjazdu studyjnego eksperci przekażą wszelkie informacje związane z prowadzeniem działalności agroturystycznej.

W związku z powyższym LGD "Puszcza Białowieska" przyjmuje zgłoszenia kwaterodawców zamieszkałych na obszarze LGD, którzy chcą wziąć udział w wyjeździe studyjnym.

Ilość uczestników - 15 osób.

Grupa docelowa: mieszkańcy obszaru LGD - kwaterodawcy (nieskategoryzowani) i osoby zamierzające uruchomić agrokwatery.

Czas realizacji zadania: 2 dni x 10 godz.

Przewidywany termin realizacji - 24 - 25 marca 2014 r.

Lokalna Grupa Działania "Puszcza Białowieska"

ul. Parkowa3, 17-200 Hajnówka

tel. 85 682 50 26

Transport parowozu Tp4

DSC 6703W dniu 22.11.2013 r. został przetransportowany parowóz Tp4-148 z lokomotywowni w Czeremsze na plac powstającego Muzeum Kolejnictwa w Czeremsze który znajduje się przy ul. 1-go Maja obok przejazdu kolejowego. Parowóz niestety nie mógł przybyć na miejsce o własnych siłach dlatego pomogła mu w tym lokomotywa spalinowa SM30-091. Zapraszamy do galerii.

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w związku z decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi jednostka certyfikacyjna Bioekspert Sp. z o.o. z dniem 9 sierpnia 2013 roku utraciła uprawnienia do działania w rolnictwie ekologicznym. czytaj dalej...