I Międzynarodowy Turniej Szachów Błyskawicznych

W dniu 17 sierpnia w czwartek o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej odbędzie się I Międzynarodowy Turniej Szachów Błyskawicznych. Będziemy gościć szachistów z: Mołdawii, Czech, Białorusi i Polski. Po turnieju szachowym na Orliku około godziny 20.00 odbędzie się mecz piłki nożnej Czeremcha - Reszta Europy.

Zapraszamy do kibicowania. ks. Krzysztof Domaraczeńko

XII Diecezjalny Turniej Szachowy o Puchar Świętego Krzysztofa

 

Zdjęcie z XII Turnieju o Puchar Św. Krzysztofa W dniu 6 sierpnia 2017 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Czeremsze odbył się doroczny Diecezjalny Turniej Szachowy o Puchar Świętego Krzysztofa.

         Turniej rozpoczął się Mszą świętą w parafialnym kościele. Na początku Eucharystii proboszcz ks. Krzysztof Domaraczeńko powitał gości i wyjaśnił idee turnieju. Legenda opowiada, iż święty Krzysztof przeniósł na swoich barkach Jezusa przez rzekę. Natomiast szachiści w czasie gry przenoszą nie tyle figury i bierki szachowe, ale przede wszystkim wartości moralne w czasie gry takie jak: fair play, uczciwość, cierpliwość, przyjaźń i wiele innych wartości.

         Z tej to przyczyny zgromadziło się 24 zawodników z: Łomaz, Warszawy, Siedlec, Sarnak, Siemiatycz, Bielska Podlaskiego, Białegostoku, Sokółki, Węgrowa, Ruchny, Sokołowa Podlaskiego, Grabowca, Kleszczel i  Czeremchy.

         Grano tradycyjnie 7 rund po 15 minut dla zawodnika, systemem szwajcarskim, sędziował Pan Józef Flaziński z Sokołowa Podlaskiego.

         Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, a także  Stowarzyszenie św. Józefa Kalasancjusza „Parafiada”.

         Cały turniej wygrał Marek Uściński z Łomaz, drugie miejsce zajął Krzysztof Zugulski z Warszawy, a trzecie junior Wojciech Kakowski. On też wygrał w kategorii do lat 13. W kategorii dziewczęta do lat 18 wygrała Joanna Szymańska z Sarnak, dziewcząt do lat 13 Katarzyna Kodym z Ruchny, do lat 10 Aleksandra Korowajczuk z Sarnak. Wśród chłopców do lat 10 wygrał Krystian Burak z Sokółki.

         Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, puzzle i czasopisma szachowe ufundowane przez Pana Jerzego Morasia z „Panoramy Szachowej”.

Organizatorzy dziękują sponsorom Ministerstwu Sportu i Turystyki, Stowarzyszeniu „Parafiada” imieniu św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie, Pani Dyrektor Joannie Gnatowskiej, Milenie Ptasznik, Joannie Rzepniewskiej, Agacie Szoplik i Anecie Niczyporuk.

 

XII Turniej Szachowy o Puchar św. Krzysztofa - Czeremcha 6.08.2017

 

Cele turnieju

Upowszechnienie gry w szachy wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rozwój zainteresowań dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez udział w wydarzeniach sportowych.

Uczczenie św. Krzysztofa

Organizator

Parafia Królowej Polski w Czeremsze

Diecezjalne Duszpasterstwo Sportu w Diecezji Drohiczyńskiej

Stowarzyszenie „Parafiada” im. Św. Józefa Kalasancjusza

Termin i miejsce

6 sierpnia 2017 roku (niedziela) Msza święta o godz. 9.00 w kościele.

Rozpoczęcie turnieju o godz. 10.30 w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Czeremsze ul. Szkolna

Warunki uczestnictwa

W turnieju mogą grać wszyscy chętni pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia do sędziego e-mail: jozek@flazinski.pl lub poprzez stronę programu sędziowskiego: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4595/

W zgłoszeniu podajemy: nazwisko i imię, datę urodzenia, miejsce zamieszkania lub klub.

Zawodnicy niezgłoszeni, będą mogli grać tylko w wypadku wolnych miejsc.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Informacja Pełnomocnika KOWR

Ulotka KOWR

 

 

W związku z tworzeniem od dnia 01 września 2017r Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) informujemy, że w siedzibie Agencji Rynku Rolnego w Białymstoku przy ul. Kombatantów 4 uruchomione zostaje już od dnia 31 lipca 2017 r. dodatkowe biuro Agencji Nieruchomości Rolnych Oddziału Terenowego w Olsztynie Filii w Suwałkach.

Biuro przyjmuje interesantów w sprawach z terenu działania Sekcji Zamiejscowej Gospodarowania Zasobem w Michałowie. Jednocześnie ulega likwidacji Biuro w Sokółce.

W związku z tym korespondencję do Agencji Nieruchomości Rolnych można kierować na adresy:

- ul. Sportowa 22, 16 – 400  Suwałki, 87 566-35-91

- ul. Kombatantów 4, 15 – 110 Białystok, 85 664-31-50

-  ul. Projektowana 34 , 16 – 050 Michałowo, 85 717-90-00

                                                                  Pełnomocnik ds. utworzenia

Oddziału Terenowego Krajowego

 Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

w Białymstoku

                                                                  Dr inż. Jadwiga Barbara Zabielska