Otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Zubaczach

30 sierpnia 2019r. odbyło się Uroczyste otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Zubaczach. Projekt sfinansowany w całości ze środków własnych Gminy Czeremcha. Zapraszamy do galerii.

 

Ruszyła I edycja Ogólnopolski Konkursu dla Młodzieży "Moja Wizja Zero - Strategia Prewencji w Rolnictwie"

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku zaprasza młodzież szkolną i uniwersytecką, w wieku 15 - 24 lata, do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży "Moja Wizja Zero - Strategia Prewencji w Rolnictwie".

Zadanie konkursowe będzie polegało na wykonaniu krótkiego (max. 2-minutowego) filmu promocyjnego, który będzie nawiązywał do Wizji Zero – międzynarodowej kampanii społecznej, która ma na celu minimalizowanie ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolniczym.

Konkurs, który objął Patronatem Honorowym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, będzie trwał od 2 września do 3 października 2019 r.

Regulamin konkursu i wszelkie niezbędne informacje znajdą się w najbliższych dniach na stronie internetowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego www.krus.gov.pl, informacje na temat globalnej kampanii Wizja Zero - na stronie www.visionzero.global.

zerooo

Powiat przystępuje do realizacji kolejnego projektu

logotypy proj

Powiat Hajnowski wraz z Politechniką Białostocką będą partnerami w realizacji międzynarodowego projektu finansowanego z Programu Interreg Baltic Sea 2014-2020 pt. MARA – Mobility and Accesibility in Rural Areas (Mobilność i dostępność na obszarach wiejskich).

W projekcie uczestniczy 12 partnerów z 9 krajów, a liderem jest Ministerstwo Energetyki, Digitalizacji i Infrastruktury z Niemiec (Mecklenburg-Vorpommern).

Tematem wiodącym przedsięwzięcia jest zrównoważony transport i ruch turystyczny na obszarach peryferyjnych państw basenu Morza Bałtyckiego. Realizacja projektu ma potrwać 2,5 roku, budżet przeznaczony na realizację zadań wynosi ponad 2,3 mln euro, przy czym na Powiat Hajnowski przypada 77.660,00 euro.

W ramach realizacji przedsięwzięcia zostaną opracowane i przetestowane konkretne rozwiązania dotyczące mobilności, dostosowane do potrzeb każdego z obszarów. Dodatkowo projekt umożliwia dzielenie się dobrymi praktykami i doświadczeniami między partnerami na poziomie transnarodowym. Docelowo projekt ma przyczynić się do podniesienia mobilności mieszkańców i turystów w naszym regionie.

plakat mara

Więcej na stronie:

https://projects.interreg-baltic.eu/projects/mara-182.html

Katarzyna Miszczuk

Starostwo Powiatowe w Hajnówce