Spotkanie z prelegentem omawiającym szczegóły możliwości otrzymania dofinansowania w Programie „Czyste Powietrze” odbędzie się 28.10.2021 r. (czwartek) o godzinie 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Czeremsze.

Czyste Powietrze” to program, którego celem jest zmniejszenie emisji  szkodliwych substancji, które powstają przez ogrzewanie domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych kopciuchach.

Program realizowany jest przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przy współpracy z poszczególnymi Gminami.

Dla kogo?

Właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynku jednorodzinnym lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

furioza  młyn stopa WESEL DRUK

Rozporządzenie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 2 września 2021 r. w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego (Dz.U. z 2021 r. poz. 1612)

Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania, są dostępne  na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego pod adresem https://puw.bip.gov.pl/wg-uslugi/ oraz w wersji papierowej w siedzibie Urzędu  Gminy Czeremcha.

ankietaTrwają prace nad pierwszą wspólną Strategią Terytorialną dla 28 gmin i 3 powiatów Partnerstwa Południowo-Wschodniego Podlasia, którego Gmina Czeremcha jest członkiem.

Zwracamy się do Państwa – mieszkańców – z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety. Pytamy w niej o Państwa opinie na temat silnych stron naszej gminy, głównych wyzwań, które przed nami stoją, a także o Państwa pomysły na to, jak możemy to wszystko przekuć w konkretne działania. Zwieńczeniem prac na tym etapie będzie Portret Obszaru Partnerstwa Południowo-Wschodniego Podlasia. Posłuży on jako punkt wyjścia do formułowania strategii rozwoju dla całego obszaru, w tym określenia konkretnych projektów i działań mających ten rozwój wspierać.


Ankieta jest anonimowa i składa się z pięciu pytań. Jej wypełnienie powinno zająć do 10 minut.

LINK do ANKIETY: https://forms.gle/FNNZE7TdwfRL5gBj8


Ankieta będzie dostępna do 31 października 2021 r. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dot. prac nad strategią, prosimy o kontakt na adres: gmina@czeremcha.pl


Dziękujemy za Państwa aktywność. Ważny jest każdy głos – dzięki temu możemy wspólnie kształtować przyszłość naszej gminy.