W dniu 1 czerwca 2021r. na terenie Placówki SG w Czeremsze oraz drogowym Przejściu Granicznym Połowce-Pieszczatka przebywali uczniowie klas II, VI i VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czeremsze. W ramach wycieczki z okazji Dnia Dziecka uczniom zorganizowano lekcję edukacyjną, podczas której zostali zapoznani ze strukturą organizacyjną formacji i zadaniami, do których powołana jest Straż Graniczna na terenie całego kraju, infrastrukturą przejścia granicznego oraz przebiegiem i oznakowaniem granicy państwowej. Zaprezentowano sprzęt wykorzystywany na co dzień w służbie. Zwieńczeniem spotkania był pokaz umiejętności psa służbowego oraz lot BSP.

SG Wycieczka SG Wycieczka SG Wycieczka SG Wycieczka

 SG Wycieczka SG Wycieczka SG Wycieczka SG Wycieczka

SG Wycieczka

 

Mieszkańcy pogranicza w trudnych zimowych warunkach zawsze mogą liczyć na pomoc funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Czeremsze, którzy realizując ustawowe zadania, zwracają uwagę oraz starają się dotrzeć do najbardziej potrzebujących.

Minionej zimy duże opady śniegu spowodowały, że osoby samotne, schorowane odcięte zostały od świata. Z pomocą w rejonach, do których niekiedy nie było możliwości dojazdu funkcjonariusze Straży Granicznej mi. in. pomogli przetransportować do miejsca zamieszkania osobę wypisaną ze szpitala, ponieważ nie było możliwości przejazdu pojazdem osobowym. Funkcjonariusze pomagali również w odśnieżaniu posesji, przynosili drzewo do domów osób starszych oraz udzielali pomocy wyciągając pojazdy, które utknęły w śnieżnych zaspach. Ponadto dowieziono

Uśmiech na twarzy mieszkańców był najlepszym podziękowaniem.

 

pomoc zima2 zima2021

Życzenia Wielkanocne SG Czeremcha