Bezpłatna porada

PC NGO FB 1200x900

Twoja organizacja pozarządowa potrzebuje porady prawnej? Potrzebujesz konsultacji wniosku? Zastanawiasz się, jak rozliczyć projekt? Zgłoś się po bezpłatną poradę do Podlaskiego Centrum NGO! Przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz osoby, które chcą je założyć, mogą otrzymać poradę w sprawach projektowych, prawnych i finansowych.

Z bezpłatnych porad skorzystać mogąorganizacje pozarządowe z całej Polski, tj: Stowarzyszenia, Fundacje, Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Sportowe, Parafie, Ochotnicze Straże Pożarne, Spółdzielnie Socjalne, Spółki Kapitałowe non-profit.

Podlaskie Centrum NGO to porady w zakresie prawidłowego sporządzania wniosków, rozliczania projektów, poszukiwania źródeł finansowania, a także prawnych zagadnień dotyczących organizacji pozarządowych. Centrum oferuje również kompleksową pomoc przy założeniu nowej organizacji pozarządowej. Na poradę można przyjść z dokumentami projektowymi, finansowymi albo organizacyjnymi i skonsultować je z ekspertem.

Konsultacja jest możliwa zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie - w formie mailowej i wideokonferencji. Na poradę można umówić się telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie internetowej. Można zgłosić się zarówno na dyżur, jak też uzgodnić termin porady.

Podlaskie Centrum NGO to również wyjazdy szkoleniowe dla uczestników. Kilkudniowe wyjazdy plenerowe w towarzystwie uroków Podlasia są świetną okazją do nabycia wiedzy w przystępny sposób, a także integracji środowisk związanych z trzecim sektorem. Jak wyglądało szkolenie w roku ubiegłym, można zobaczyć pod tym LINKIEM.

Wszelkie niezbędne informacje o projekcie znajdują się na stronie: https://instytutsuwerennej.pl/podlaskie-centrum-ngo/. W celu uzyskania porady można się zgłosić poprzez formularz internetowy: https://instytutsuwerennej.pl/formularz-zgloszenie-do-projektu/ .

Zadanie „Pomoc dla nowych NGO. Budowa Federacji III sektora.” jest finansowane przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Wysunięta obecność szkoleniowa na wschodzie Polski BEZPIECZNE PODLASIE

bezpieczne podlasie

Wojsko Polskie wzmacnia obecność na wschodzie Polski, w związku z czym w sobotę 8 lipca można spodziewać się zwiększonego ruchu kolumn wojskowych na drogach północnej, środkowej i wschodniej Polski.
W najbliższych dniach, około 1000 żołnierzy i prawie 200 jednostek sprzętu z 12 Brygady Zmechanizowanej oraz 17 Brygady Zmechanizowanej, przemieści się na wschód Polski.
Celem operacji Bezpieczne Podlasie jest wysunięta obecność szkoleniowa części sił Wojsk Lądowych oraz demonstracja naszej woli i zdolności do natychmiastowej odpowiedzi na próby destabilizacji sytuacji na naszej granicy.
Dobraliśmy drogi przemieszczenia sił w taki sposób, by jak w najmniejszym stopniu wpływać na ruch cywilny na drogach. Będziemy wdzięczni wszystkim kierowcom, którzy spotkają nasze kolumny na drogach, za wyrozumiałość i cierpliwość.

Pies czuje tak jak Ty

ZWIERZ akcja lato plakat 1 A3 podgladZbliża się kolejna fala upałów, uwaga na zwierzęta!
Wysokie temperatury są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia ludzi, ale także dla zwierząt.
Odwodnienie, poparzenia, udar to tylko niektóre z zagrożeń, które wynikają z niewłaściwej opieki nad zwierzęciem latem. Szczególnie w trudnych warunkach są zwierzęta żyjące na uwięzi, pozostawione same sobie, często bez kropli wody zdatnej do picia. Buda, która stoi na otwartym słońcu i jest pokryta blachą nagrzewa się i temperatura w środku sięga nawet 70*C. Metalowy łańcuch rozgrzewa się do podobnych temperatur i może powodować poparzenia na skórze zwierzęcia.
Dlatego apelujemy, żeby latem zwrócić jeszcze większą uwagę na zwierzęta!
Nie mamy żadnej wątpliwości, że najlepszym dla zwierzęta jest stała obecność przy nim. Natomiast jeśli zwierzę przebywa na zewnątrz powinno mieć stworzone odpowiednie warunki.
Zwierzę musi mieć stały dostęp do wody zdatnej do picia. Nie zapomnij jej wymieniać. Jeśli pies wylewa wodę, przytwierdź naczynie.
Miejsce do schronienia powinno być zacienione. Jeśli pies przebywa w budzie, powinna być odizolowana, pokryta papą lub drewnem. Blacha i wszystkie inne metalowe przedmioty nagrzewają się do wysokich temperatur i mogą powodować poparzenia.
Jeśli pies przebywa w ogrodzonej przestrzeni, pamiętajmy, aby wielkość kojca była dostosowana do wielkości psa. Pies powinien móc się swobodnie poruszać oraz mieć miejsce do egzystencji.
W Ustawie o ochronie zwierząt ustawodawca wskazał, że pies na uwięzi nie może być dłużej niż 12 godzin na dobę a uwięź nie może być krótsza niż 3 metry. Nie ma wątpliwości jednak, że najlepiej zrezygnować z tego rozwiązania
Niezapewnienie odpowiedniego pomieszczenia chroniącego psa przed upałami oraz stałego dostępu do wody zdatnej do picia jest wykroczeniem. Grozi za ten czyn kara aresztu albo grzywny (art. 37 ust. 1 w zw. z art. 9 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt).
Jeżeli na stałe utrzymujesz psa w warunkach zagrażających jego zdrowiu a nawet życiu lub powodującym cierpienie – jest to przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem. Grozi za ten czyn kara pozbawienia wolności do lat 3 (art. 35 ust. 1a w zw. z art. 6 ust.2 pkt 17 i 19 ustawy o ochronie zwierząt).

Smaki tradycji

smaki tradycji2023