Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czeremsze odniosły sukces w Turnieju Pucharu Tymbarku

 IMG 20240506 WA0000  IMG 20240508 WA0000  IMG 20240513 WA0005

Cztery zespoły chłopców w kategorii U-12 rywalizowało 24 kwietnia 2024 r. w Hajnówce o zwycięstwo w powiatowym turnieju piłki nożnej o Puchar Tymbarku i upragniony bilet do finału wojewódzkiego. Nasz zespół ze Szkoły Podstawowej w Czeremsze w składzie: Piotrek Dudel, Maciek Jurczuk, Adam Kerdelewicz, Mariusz Kierkowicz, Patryk Łaszkiewicz, Antek Łukaszewicz, Daniel Panasiuk, Gabryś Smyk, Piotrek Stepaniuk wraz z opiekunami Panem Tomaszem Szatyłowiczem i Panem Sławomirem Romaniukiem z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem przystąpił do walki o jak najwyższą lokatę.

Trzy zwycięstwa dały nam pierwsze miejsce w eliminacjach powiatowych i po raz pierwszy przepustkę na turniej finałowy w Łomży, który rozegrany został 6 maja 2024 r. na stadionie ŁKS Łomża. Dzień 6 maja 2024 r. był dniem pełnym emocji dla naszych uczniów, którzy wzięli udział w prestiżowym Turnieju Pucharu Tymbarku. Młodzi sportowcy, stanęli do rywalizacji w rozgrywkach wojewódzkich, jako jedna z 14 drużyn w swojej kategorii. Nasi zawodnicy rozegrali cztery mecze, pokazując nie tylko swoje umiejętności, ale również determinację i zaangażowanie. Wyniki meczów przedstawiały się następująco:

  1. Czeremcha – Choroszcz 3:2
  2. Czeremcha – Wysokie Mazowieckie 8:2
  3. Czeremcha – Radziłów 3:2
  4. Czeremcha – Suwałki 3:5

Współzawodnictwo było zacięte, a atmosfera na boisku niewątpliwie elektryzująca. Dzieci z Czeremchy nie zawiodły, prezentując wysoki poziom gry. Po zakończeniu zmagań mogły z dumą spojrzeć na swoje osiągnięcia.

Wyniki nie pozostawiły wątpliwości co do umiejętności drużyny. Pomimo zaciętej konkurencji, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czeremsze zakończyli turniej w pierwszej ósemce (mecze o miejsca 5-8 nie były rozgrywane) spośród 76 szkół, które wzięły udział w turnieju na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. To niezwykłe osiągnięcie, które świadczy o determinacji, wysiłku i zaangażowaniu zarówno uczniów, jak i ich opiekunów.

Sukces ten nie tylko jest powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej, ale także dowodem na to, że ciężka praca i poświęcenie przynoszą zasłużone rezultaty. Gratulujemy młodym sportowcom oraz ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów na sportowych arenach!